Közönséges halandó meglehetősen ritkán lép be ebbe a csodálatos épületbe. Pedig érdemes. Királypártiként csak kapkodnánk a fejünket. Szecessziós ólomüveg ablakokon nagy királyaink és szentjeink elevenednek meg. A falakon díszes emléktáblák hirdeti az alapítók és építtetők dicsőségét. József nádor emlékére a József főherceg emlékbizottság 1996 novemberében állított emléktáblán az alábbi idézet olvasható:
"A király az én fivérem, de ha jogaitok legkissebbjét megsértené, elfeledném a vérség kötelékét, hogy emlékeztessem magamat arra, hogy a ti nádorotok vagyok." /1802/A díszteremben Szűz Mária életnagyságú szobra áll, fején korona, karjaiban a kis Jézus.
Kíváncsi vagyok tudja-e valaki, vajon hol készülhettek a képek?
2 megjegyzés:
A legutolsó képen a bal alsó sarokban az a jelkép nem egy körző és háromszög? Ugye nem az, aminek látszik? De lehet, hogy tévedek.
Vakok Intézetének nádor termében készültek a felvételek. Ha jól tudom tartozik hozzá egy középiskola is.
1826-ban József nádor karolta fel az intézet alapításának ötletét, de a jelenlegi helyén csak 1901-ben épült fel a mai épületük.
Ha az valóban szabadkőműves jel, akkor több mint megdöbbentő Ferenc József emléktáblája alatt, aki Magyarország kivételével az egész Birodalomban betiltotta ezeket a szervezeteket.
Megjegyzés küldése